×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

"Uzman Eller" Girişimcilerine Hayvanlar Teslim Edildi !

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Eskişehir genelinde yürütülen "Uzman Eller Projesi" kapsamında projesi onaylanan girişimcilere hayvanları teslim teslim edildi.

Yaşam Ekonomi Yeşil 06/09/2023 11:58 06/09/2023 12:01

A- A+

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Eskişehir genelinde yürütülen "Uzman Eller Projesi" kapsamında projesi onaylanan girişimcilere hayvanları teslim teslim edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Uzman Eller Projesi" ile kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olan genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak; bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin eğitimli kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmek, tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, ülkemize kırsal alanda tarımsal üretim yapan işletmelere örnek, kendi işini yapabilen ve istihdam imkânı ortaya koyabilen sürdürülebilir gelir getirici yatırımlar kazandırmak amacıyla yürütülen projede hibe tutarı 250.000 TL'ye çıkarıldı.

 

Proje kapsamında söz konusu bölüm mezunu ve projesi hibe almaya hak kazanan Eskişehirli 18 yatırımcı ile sözleşme imzalandı.

 

Proje kapsamında Eskişehir, Odunpazarı ilçesi Harmandalı Mahallesinden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Gıda Teknolojisi bölümünden mezun yatırımcı 48 Merinos Koyun ve 2 Koç, Yine Beylikova İlçesi, Yalınlı Mahallesinden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı bölümünden mezun yatırımcı 3 Adet Simental ırkı gebe düvelerini teslim aldı.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerinin yerinde kontrolleri yapılarak yetiştiricilik konusunda bilgilendirmeler yapıldı ve hibe ödemesi için gerekli çalışmalar tamamlandı.

Projelerde gerekli şartları tamamlayan yatırımcıların yerinde kontrolleri yapılarak  hibe ödemeleri gerçekleştirilecektir.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2024