×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

2023 Danışma Kurulu dönem toplantısı gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 2023 yılı toplantısı Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi.

Spor Eğitim 21/12/2023 12:14 21/12/2023 12:14

A- A+

Anadolu Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 2023 yılı toplantısı Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Anadolu Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. Fatih Temizel, Prof. Dr. Ali Resül Usul, Genel Sekreter Prof. Dr. Ethem Esen ile Anadolu Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Deniz Taşçı Kalite Koordinatörlüğü Yardımcıları Prof. Dr. Elif Toprak, Feyza İpekten katıldı.

Connecticut Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Cesur ile TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Deniz Ataç ve ETİ Türkiye CEO’su Hakan Polatoğlu’nun çevrim içi olarak katıldığı toplantıda Dış Danışma Kurulu üyeleri; Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) Üyesi ve ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Ecz. Metin Kamış, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Eskişehir BTK Başkanı Özgür Ersoy, TED Eskişehir Koleji Kurucusu Banu Kurt da toplantıda hazır bulundu.

Rektör Erdal: “Dış paydaşlarla sistematik buluşmalar gerçekleştirmek yönetim stratejimizin önemli bir parçası”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Erdal, Anadolu Üniversitesinin yükseköğretimde kabul gören uluslararası nitelikler doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve tecrübeye sahip öğrenci yetiştirme politikaları çerçevesinde tüm birimleri ile birlikte danışma kurulları ile sistematik ve resmi olarak buluşmalar gerçekleştirdiğini ve bu toplantıların önem arz ettiğini ifade etti. Danışma Kurulu'nun görüşlerinin alınmasının eğitim ve idari politikalarını sürekli geliştirme ve iyileştirme stratejilerinin bir parçası olduğunun altını çizen Rektör Erdal, Danışma Kurulu toplantılarıyla bu yıl da Anadolu Üniversitenin tüm akademik birimlerinin faaliyetlerinin danışma kurullarıyla birlikte geniş bir perspektiften tartışıldığını ve yorumlandığı belirtti. Rektör Erdal toplantıda, Anadolu Üniversitesinin 2023 yılında yürüttüğü eğitim alanı başta olmak üzere uluslararasılaşma çalışmalarını, araştırma ekosistemine yönelik faaliyetlerini, toplum yararına yürütülen çalışmalar, sosyal sorumluluk ve dayanışma ile sanayi-sektör iş birliklerini, enerji verimliliği ve sürdürülebilir kampüs uygulamaları çerçevesinde karbon ayak izinin azaltılmasına yönelik çalışmaları da içeren geniş bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Anadolu Üniversitesinin 2023 yılı faaliyetleri, Danışma Kurulu üyeleriyle birlikte kapsamlı olarak değerlendirildi. Toplantıda, Danışma Kurulu üyeleri tarafından Anadolu Üniversitesinin 2023 yılı içerisinde hayata geçirdiği araştırma ve yayın çalışmalarına yönelik uygulamaların akademik performans üzerindeki olumlu etkileri olduğu vurgulandı. Değerlendirmede ayrıca Anadolu Üniversitesinin rekabetçi bir çerçevenin yanı sıra öğrenci odaklı, sosyal sorumluluk bilinci ile topluma katkı sağlayan ve sürdürülebilirlik kapsamındaki uygulamaları da başarı ile yürüttüğü ifade edildi.

Katılımcıların değerlendirmeleri ile devam eden toplantının sonunda Anadolu Üniversitesinin 2024 yılı strateji, eylem ve hedefleri Danışma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerine sunuldu.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2024