×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Bisiklet Elçilerine Sertifikaları Verildi!

Tepebaşı Belediyesi, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve karbon ayak izini azaltmak hedefiyle doğa dostu uygulamalarını sürdürüyor.

Spor Kültür Sanat Yaşam Sağlık 03/10/2023 15:11 03/10/2023 15:11

A- A+

Tepebaşı Belediyesi, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve karbon ayak izini azaltmak hedefiyle doğa dostu uygulamalarını sürdürüyor. 

Tepebaşı Belediyesi, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Zincir Kıran Kadınlar Derneği iş birliği ile kurulan Kadınlarla Pedallıyoruz Bisiklet Okulu’na katılarak Bisiklet Elçisi olan kadınlara düzenlenen etkinlikle sertifikaları verildi.  Tepebaşı Belediyesi, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve karbon ayak izini azaltmak amacıyla doğa dostu uygulamalarını sürdürüyor.  Bu çerçevede Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Zincir Kıran Kadınlar Derneği iş birliği ile oluşturulan Kadınlarla Pedallıyoruz Bisiklet Okulu eğitici eğitimlerini tamamladı. Bisiklet kullanmayı öğrenmek ve deneyimleri ile bilgisini artırmak isteyen 30 kadının katılımıyla gerçekleşen eğitimler sonunda ‘Bisiklet Elçisi’ unvanını alan kadınlara sertifikaları verildi. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğunda düzenlenen sertifika törenine Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, Eskişehir Bisikleti Derneği (Velesbid) Başkanı Rahime Çelen, Kadınlarla Pedallıyoruz Bisiklet Okulu Direktörü Ali Osman Ekersoy ve bisiklet elçileri katıldı. “Farkındalık çalışmalarımız devam ediyor” Törende konuşan Başkan Yardımcısı Yalnızoğlu, bisiklet kullanımının Eskişehir şehir kültüründe çok büyük bir yeri olduğuna değinerek “Artık aramıza katılan 30 Bisiklet elçisi ile yaşları 45-65 yaş arası değişen toplam 150 Kadına Bisiklet kullanmayı öğrettiğimiz için çok mutluyuz. Ayrıca Tepebaşı Belediyesi olarak sürdürülebilir ulaşım, sağlıklı yaşam ve iklim krizi ile mücadelede bisiklet kullanımının öneminin bilinciyle her geçen gün farkındalık çalışmalarımız artarak devam ediyor” dedi. Yalnızoğlu destekleri nedeniyle Hollanda İstanbul Başkonsolosluğuna, Zincir Kıran Kadınlar Derneği’ne ve Eskişehir Bisiklet Derneği’ne teşekkür etti.
Tören, katılımcılara Bisiklet Elçisi Sertifikası verilmesiyle sonlandı. 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023