×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Hatipoğlu muhtarlarla buluştu

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kentte görev yapan muhtarlarla bir araya geldiği yemek organizasyonunda, her mahalleye yeni bir muhtarlık binası yapılacağı müjdesini verdi.

Siyaset Bölgesel 20/02/2024 16:13 09/04/2024 19:58

A- A+

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kentte görev yapan muhtarlarla bir araya geldiği yemek organizasyonunda, her mahalleye yeni bir muhtarlık binası yapılacağı müjdesini verdi.

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek, ihtiyaç ve beklentilerini dinlemeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin dört yanında mahalle muhtarlarını ziyaret eden Hatipoğlu, Eskişehir’de yerel yönetimlere olan beklentilerin karşılıklı konuşularak, fikir alışverişi yapılması maksadıyla, kent genelinde görev yapan muhtarlarl bir yemek organizasyonunda buluştu. Düzenlenen organizasyonda muhtarlara seslenen Hatipoğlu, “Eskişehir’de 172 muhtarlığımız var ve bugün muhtarlarımızın 150’si burada. Bu bir bana göre bir rekordur. Bugün belediye başkan adayının davetine 150 muhtar geliyorsa, gerçekten biz sizlerin teveccühünüzü kazanmışız demektir. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 
Tabii belediye başkanlıkları ve muhtarlıklar siyaset yapılacak yerler değildir. Buralar hizmet yeridir. Biz de inşallah 31 Mart'tan sonra hangi mahalle olursa olsun hiç ayırt etmeksizin hizmete başlayacağız. Eskişehir'de Sümer, Vişnelik, Batıkent gibi güzel mahalleler var. Bir de Yeşiltepe, Sakintepe ve Huzur gibi hizmet görmemiş mahalleler var. Sakintepe Mahallesi’nde altyapı yok, vatandaş afedersiniz vidanjör çağırıyor. Örneğin, Yeşiltepe'de vatandaşlar kaç yıllardır imar bekliyor. Oraya esnaf gelecek ve bir tane dükkan tutacak ama bir dükkan yok. Yeşiltepe'nin bir çarşısı yok. Evlerinizi dönüştüremiyorsunuz ama belediye, altında kanalizasyon olmayan yere imar verip, bu mahallelere vermiyor. İnşallah en kısa zamanda 31 Mart'tan sonra bu mahallelere imarı vereceğiz. Mevcut yönetim tarım alanlarını imara açtı ama biz tarım alanlarına zarar vermeyip, imar verilmesi gereken yerlerde imar planlaması yapacağız. Yeşil alanların, tarım alanlarının imara açılmasına karşıyız açmayacağız. Ayrıca belediyelerin sorumluluğunda olan ve gerçekten hali içler acısı olan yollarımızı düzenleyeceğiz. Bu yolların hali nedir? Hazırladığımız projelerle bu yolları da en kısa sürede vatandaşımıza ve Eskişehir’e layık bir şekilde düzenleyip, kapı önlerine kadar asfalt yapacağız. Yol ve ulaşım yerel yönetimlerin asli görevlerinden biridir. Köylere otobüs hizmeti maalesef yine çok kötü durumda. Vatandaş kent merkezine gelemiyor. Hem otobüs hem yol sorununu çözüp, vatandaşımızı bu sıkıntılardan kurtaracağız. Eskişehir’in trafiği her geçen yıl daha da kötü duruma geldi. Bu sebeple katlı kavşak ve tramvayın bazı kritik noktalarda yer altına  alınması konusunda projelerimizi hazırladık, 3 Mart’ta bu projelerimizi açıklayacağız. Belediyecilik sadece bu hizmetleri yapmak zorunda değil, mutlaka sosyal yardımlaşmaya da bütçe ayırmak gerekiyor . Bu konuda sosyal belediyecilik örneği olarak, vatandaşımıza destek olacağız. Son olarak, gittiğim yerlerde gördüğüm kadarıyla muhtarlık binalarında bir düzen yok. Bir muhtarımız konteynırda, bir muhtarımız biraz daha büyük bir binada oturuyor ama bugünün şartlarını kesinlikle karşılamıyor. İnşallah örnek olarak gösterdiğimiz gibi tüm muhtarlarımıza yeni binalar yapacağız. Muhtarlarımız ve mahallelinin buradaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Tabii ki mekan güzelleştikçe hizmet de güzelleşecek” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2024