×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

İMECE Fırını: Sıcak Ekmeğin Lezzeti, Toplumsal Dayanışmanın Gücü!

Odunpazarı Belediyesi, katılımcı, sosyal ve halkçı belediyecilik örneklerini sergilemeye devam ediyor.

Spor Yaşam 07/11/2023 13:38 07/11/2023 13:38

A- A+

Odunpazarı Belediyesi, katılımcı, sosyal ve halkçı belediyecilik örneklerini sergilemeye devam ediyor.

Belediye, Erenköy Mahallesi’ne vatandaşların isteği üzerine İMECE Fırını yaptı. Vatandaşların ekmeğini, gözlemesini ve çeşitli yemeklerini yapabileceği İMECE Fırınından faydalanmak isteyen vatandaşların Erenköy Mahallesi Sezai Aksoy Halk Merkezi’nden randevu alması gerekiyor.

Odunpazarı Belediyesi, Erenköy Mahallesi’nde vatandaşların bir araya gelerek geleneksel yöntemlerle ekmek, gözleme gibi hamur işlerini yapabileceği bir fırın açıyor. Erenköy sakinlerinin talepleri üzerine açılan fırın, ücretsiz olacak. İMECE Fırını adı verilen fırın, Erenköy Mahallesi 2. Arabacılar Caddesi’nde bulunuyor. İMECE Fırınından faydalanmak isteyen vatandaşların Erenköy Mahallesi Sezai Aksoy Halk Merkezi’nden randevu alması gerekiyor. Belediyenin yakacak teminini sağlayacağı İMECE Fırını, mahalle sakinlerinin dayanışma ve geleneksel pişirme yöntemlerini sürdürebilmeleri için önemli bir adım.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İMECE Fırınının mahalle sakinlerine değerli bir sosyal alan sunacağını belirtti. Bu fırının geleneksel pişirme kültürünü canlandıracağını söyleyen Başkan Kurt, “Fırının odun ateşi ile çalışması, ekmek ve gözleme yapma tecrübesini güçlendirecek ve mahalledeki dayanışmayı artıracak. Erenköy Mahallesi Sezai Aksoy Halk Merkezi, vatandaşların fırını kullanabilmeleri için randevu sistemi oluşturarak düzenli bir kullanım sağlayacak. Bu projenin amacı, mahalle sakinlerinin bir araya gelerek geleneksel imece kültürünü yaşatmalarına ve mahalledeki dayanışmayı güçlendirmelerine yardımcı olmaktır. Şuna inanıyorum, sıcak ekmeğin lezzeti, toplumsal dayanışmanın gücü olacak” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023