×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Kazım Kurt: “Amacımız çevre kirliğine dikkat çekmek”

Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çevre kirliğine dikkat çekmek için etkinliğe katılanlarla birlikte çöp topladı.

Yaşam Sağlık 18/09/2023 11:55 18/09/2023 11:55

A- A+

Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çevre kirliğine dikkat çekmek için etkinliğe katılanlarla birlikte çöp topladı.

Odunpazarı Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Let’s Do İt Derneği, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Kanlıkavak Parkı’nda çöp toplama etkinliği düzenledi. Odunpazarı Kent Konseyi Çevre ve İklim Krizi Çalışma Grubu ve TEMA Vakfı’nın da destek verdiği etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ESAS OLAN ÇEVREYİ KİRLETMEMEK

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çevre kirliliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Esas olanın çevreyi kirletmemek ve korumak olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Ne yazık ki duyarlı bir toplum olmaktan koptuk. Hiçbir kurala uymadan herkes, canının istediği gibi yaşamak istiyor. Bu mümkün değil. Özellikle, insanların toplu halde yaşadığı kentlerde, herkesin kurallara uyması lazım. İnsanlar, evini, dükkânını temizliyor; ama sokağa atıyor. Önemli olan hepimizin birlikte yaşadığı ortak alanlarda kirliliği azaltmamız. Bu hem ekonomik olarak hem de geleceğimiz açısından çok tehlikeli.

Biz, şuanda parkta gezen ya da oturan insanlara bunu anlatabilmeliyiz. Çocuklarımız, derneklerimiz bunu insanlara anlatmalı. Çevrenin daha az kirletildiği bir formül bulmamız lazım. Öteki türlü Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz zaten yapıyor ama onlara daha az iş bırakmak, onları daha az yormak lazım” dedi.
 

KUMRU’DAN BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, böyle bir ekinliğe öncülük ettiği için Odunpazarı Belediyesine teşekkür etti. Çöp toplama etkinliğini her sene düzenlediklerini dile getiren Kumru, “Bu programı her yıl yapıyoruz, her yıl da Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, destek veriyor. Kendisine duyarlılığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HEM ÇÖP TOPLADILAR HEM DE ÇEVRE KİRLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER
Konuşmaların ardından, Başkan Kurt etkinliğe katılanlarla çöp topladı. Etkinliğe çocukların gösterdiği ilgi ise dikkat çekti. Etkinlik katılımcıları, ellerinde çöp poşetleri, üstlerinde renkli önlükleri ile Kanlıkavak Parkı’nı gezerek hem çöp topladı hem de çevre kirliğine dikkat çekti.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2024