×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Yayın İlkelerimiz Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Tepebaşı Odunpazarı Bölgesel Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Gündem Sağlık Yaşam Spor Eskişehir tanıtım İlçeler Röportajlar

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri Kripto Para borsası Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

TEPEBAŞI KAYMAKAMI YÜCEL’DEN BAŞKAN KÜPELİ’YE ZİYARET

Tepebaşı Belediye Başkanı Sadettin Yücel, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’ye iade-i ziyarette bulundu.

Ekonomi 07/11/2023 13:55 07/11/2023 13:55

A- A+

Tepebaşı Belediye Başkanı Sadettin Yücel, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’ye iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir'in hızla büyüyen sanayisi, yürütülen çalışmalar ve faaliyetler ile Eskişehir OSB'nin yatırımları hakkında Yücel’e bilgiler verdi. 

Yeni yatırımlarla beraber fabrika sayımız 2030 yılında 1250 olacak 

Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri olarak sağladıkları pek çok avantajla cazip bir bölge olduklarını, son yıllarda yatırımcıların yoğun talebiyle karşılaştıklarını belirten Nadir Küpeli, “Organize Sanayi Bölgemizde toplam 888 firmamız bulunuyor. Bunlardan 630 tanesi
üretimde halinde, diğer kuruluşlarımızın fabrika inşaatları devam ediyor. Toplam çalışan sayımız 48 bin kişiyi geçti.  Son 5,5 yılda OSB’den yatırımcılara toplamda 3,5 milyon metrekare yeni yer tahsisi yaptık. Yatırım noktasında özellikle son 3 yılda yakaladığımız başarıyı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Yerli ve yabancı yeni yatırımcılarla görüşmelerimiz sürüyor. Yeni yatırımlarla beraber bölgemizdeki fabrika sayısının 2025 yılında 1000’e, 2030 yılında ise en az 1250’ye ulaşması hedeflenmektedir” dedi.

Eskişehir çok önemli bir sanayi kenti

Tepebaşı Kaymakamı Sadettin Yücel, eğitim, kültür ve sanat şehri yanı sıra Eskişehir’in çok önemli bir sanayi kenti olduğunu ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin buradaki payının çok büyük olduğunu belirtti. Yücel, Eskişehir’in ekonomik yapısını, şehrin sanayi, teknoloji ve üretim ivmesini daha da güçlendirmek adına atılacak her türlü adımda kaymakamlık olarak destek vermeye hazır olduklarını, yeni sanayi yatırımlarındaki bu olumlu artış trendinin çok memnuniyet verici olduğunu aktardı.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2024